Idż do treści

Новости

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
RSS канал статей

Olsztyn powoli się rozkręca

W stolicy Warmii i Mazur widać już symptomy nadchodzącego sezonu turystycznego. Działają już hotele, można wziąć udział w spływach kajakowych Łyną, wracają do pracy niektóre instytucje kultury, obiekty sportowe i rozrywkowe.

W drugiej połowie kwietnia Olsztyn dołączył do wspólnej kampanii promocyjnej polskich miast, m.in. obok Gdańska, Łodzi, Warszawy, Poznania, ...

#WypocznijBezpiecznie – hotele czekają

Hotelarze czekają na gości i inaugurują kampanię promującą wypoczynek w hotelach w Polsce. „Drodzy Goście, tęsknimy za Wami!” – to hasło kampanii organizowanej przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego.

Branża zachęca turystów do noclegów w krajowych hotelach, podkreślając ich odpowiednie przygotowanie do bezpiecznego przyjęcia gości. Akcji towarzyszy kampania ...

Zobacz film o tablicy Kopernika

Czy wiecie w Państwo, że mamy w Olsztynie zabytkowy unikat na skalę światową? To tablica astronomiczna Mikołaja Kopernika na ścianie zamkowego krużganka. Zobacz film o jedynym na świecie zachowanym po dziś dzień narzędziu własnoręcznie wykonanym przez wielkiego astronoma.

Jak przyjmują historycy, doświadczalna tablica astronomiczna powstała na przełomie 1516 i 1517 r. ...

Wirtualna Noc Muzeów

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprasza na niecodzienną, bo tym razem wirtualną Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 16 maja. Na „fizyczne” otwarcie niektórych muzeów dla publiczności musimy poczekać do 19 maja.

Impreza odbędzie się w mediach społecznościowych. W sobotę 16 maja od godz. 19.00 warto śledzić muzealne profile Facebook i YouTube. Ujęte w programie ...

Olsztyn wyróżniony w wydawnictwie „Eco-Miasto 2020. Energia Zmian”!

Powrót tramwajów na ulice Olsztyna wskazano jako przykład dobrych praktyk w zestawieniu „Eco-Miasto 2020. Energia Zmian”. Wydawnictwo podsumowujące najlepsze trendy ekologiczne przygotowały Ambasada Francji w Polsce i Centrum UNEP/GRID w Warszawie.

W publikacji przedstawiono najlepsze rozwiązania proekologiczne zrealizowane w całym kraju. Olsztyn wyróżniono w obszarze ...

Zobacz filmy z okazji 50-lecia ZPiT „Kortowo”!

Obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia działalności Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” włącza się w akcję promocyjną z udziałem Olsztyna #CityWillWait. Na profilu FB Miejskiej Informacji Turystycznej można zobaczyć filmiki z tańcami zrealizowane w plenerach stolicy Warmii i Mazur.

W sobotę 2 maja na profilu FB Miejskiej Informacji Turystycznej – Info Olsztyn pojawił się ...

Olsztyn „wywołuje” kolejne miasto

Dziś Olsztyn „wywołuje” następne miasto w ramach wspólnej kampanii promocyjnej #CityWillWait. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie to miasto i zapoznania się ze szczegółami akcji na profilu FB Miejskiej Informacji Turystycznej.

Rzadko kiedy zdarza się, że kilka miasta decyduje się na wspólną promocję. W Polsce taki ruch spowodowała epidemia koronawirusa, która szczególnie ...

Olsztyn dołącza do kampanii #CityWillWait

Rzadko kiedy zdarza się, że kilka miasta decyduje się na wspólną kampanię promocyjną. W Polsce taki ruch spowodowała epidemia koronawirusa, która szczególnie mocno uderzyła w branżę turystyczną. Olsztyn dołącza do kampanii #CityWillWait – obok Gdańska, Łodzi, Warszawy, Poznania, Lublina i Torunia.

W przypadku turystyki, która jest branżą bardzo podatną na fluktuacje ...


#WspierajLokalnie, uratujesz miejsca pracy!

Olsztyn kontynuuje działania wspierające przedsiębiorców w czasie epidemii koronowirusa. Z początkiem tygodnia (20 kwietnia) ruszyła kampania promocyjna #WspierajLokalnie, której celem jest zachęcania do pomagania lokalnym firmom.

Pandemia koronowirusa zagraża nie tylko zdrowiu i życiu Polaków, ale także naszemu bezpieczeństwu socjalnemu i ekonomicznemu oraz ...


Startuje Olsztyński Festiwal Lokalnego Jedzenia (w domu)!!!

Olsztyński Festiwal Lokalnego Jedzenia… w domu! To pomysł olsztyńskich restauratorów na działanie w trudnych czasach. Z inicjatywą wyszła olsztyńska restauracja Tandoor Kuchnia Indyjska. O co chodzi?

Jak piszą organizatorzy pomysł z powodzeniem realizowany jest w innych miastach Polski, a teraz czas na Olsztyn.

Kto może wziąć udział w festiwalu?

Lista obiektów świadczących usługi gastronomiczne i cateringowe

Tworzymy bazę obiektów świadczących usługi gastronomiczne i cateringowe. Ma to związek z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem w Polsce oraz podjętymi w całym kraju działaniami zabezpieczającymi przed zakażeniem.

Zwracamy się z prośbą o przekazywanie informacji dotyczących aktualnie realizowanych przez obiekty zewnętrznych usług gastronomicznych i cateringowych.

...

UWAGA: tworzymy bazę obiektów świadczących usługi gastronomiczne i cateringowe

W związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem (COVID-19) w Polsce oraz podjętymi w całym kraju działaniami zabezpieczającymi przed zakażeniem, zwracamy się z prośbą o przekazywanie nam informacji dotyczących aktualnie realizowanych przez obiekty zewnętrznych usług gastronomicznych i cateringowych. Informacje o obiektach będą dostępne na miejskich portalach ...

Olsztyn Gaming Area wspiera akcję „Zostań w domu”!

W związku z panującą sytuacją na świecie oraz olbrzymią liczbą graczy (wczoraj został pobity światowy rekord aktywnych graczy) zespół Olsztyn Gaming Area postanowił wesprzeć akcję #StayAtHome i organizuje drużynowy turniej, który zostanie rozegrany w internecie. Każdy z graczy będzie walczyć o nagrody o wartości 3000 PLN bez wychodzenia z domu.

Zapisy trwają do 20 ...


UWAGA! Działalność instytucji miejskich w związku z koronawirusem

W związku z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu imprez masowych, zamknięciu placówek edukacyjnych i kulturalnych informujemy o środkach ostrożności jakie zostały wdrożone w olsztyńskich instytucjach miejskich.

JEDNOSTKI KULTURY
Wszystkie miejskie jednostki kultury: Teatr Lalek, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Biuro Wystaw ...


Olsztyn na Dolnym Śląsku zaprasza do siebie!

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu to liczące się w Polsce wydarzenie turystyczne. W tym roku impreza odbędzie się po raz dwunasty, a tysiącom gości swoje największe atuty prezentował będzie także Olsztyn.

12. edycja MTT Wrocław ponownie odbędzie się na Stadionie Wrocław - to nie tylko miejsce piłkarskich spotkań, lecz również tereny ...

1 2 3 4 5 > >>
z
64
Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"